Ga naar de Engelstalige site

16-jarige scholier wint 9292-programmeerwedstrijd 'Bouw de ultieme OV Navigator'

Utrecht, 03-06-2009

16-jarige scholier wint 9292-programmeerwedstrijd 'Bouw de ultieme OV Navigator'

Vandaag heeft de jury van de wedstrijd ‘Bouw de ultieme OV Navigator’ drie studenten geëerd. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevrouw Tineke Huizinga, heeft hen de prijzen overhandigd. Een vierde inzending kreeg van de jury een eervolle vermelding. De programmeerwedstrijd is door het informatienummer 9292 gestart om de behoefte van de moderne reiziger beter aan te laten sluiten aan de technische mogelijkheden en kansen rondom de mobiele informatie. Het enthousiasme dat 9292 ontving is aanleiding om de wedstrijd te prolongeren en zelfs in breder schoolverband te houden. Informaticastudenten kunnen dan zelfs op dit onderwerp afstuderen. Per jaar zal 9292 een thema kiezen, waarin meerdere vervoertypen, actuele reisinformatie en overstap van auto, OV en fiets centraal zal staan. Prijswinnende ideeën worden verder onderzocht om in 9292-dienstverlening op te nemen.

Relevant

De winnende applicatie door Herman Banken
 

Met deze wedstrijd vroeg 9292 aan studenten, die veel reizen door het hele OV-netwerk, in de huid van de moderne reiziger te kruipen. En vervolgens op zoek te gaan naar slimme reisoplossingen die verder gaan dan alleen het OV. Doel: als gebruiker de ultieme OV-(web)applicatie verder vormgeven. Dit jaar hebben 28 teams zich aangemeld, 22 teams hebben zich ingeschreven en in betrekkelijke korte tijd hebben 13 teams een actieve bijdrage geleverd. Hieruit zijn 6 applicaties uitgekozen en beoordeeld.

Real time reisinformatie
Voor staatssecretaris Huizinga is goede reisinformatie voor en ook tijdens de reis onmisbaar. ,,In Nederland werken we hard aan de introductie van een actuele, multimodale reisplanner die het hele land bestrijkt. Zo’n planner levert een grote bijdrage aan de mobiliteit van Nederlanders. Iedereen wil zich graag vlot en veilig van deur tot deur bewegen, met een betrouwbare en voorspelbare reistijd. Daarvoor moet je weten wat de beste keuze is voordat je gaat reizen. De auto? Openbaar vervoer? Of een handige combinatie van die twee? Reisinformatie, afgestemd op jouw situatie en locatie, is dan van het grootste belang.’’  Om de reisinformatie in Nederland naar een hoger plan te brengen, komen minister Eurlings en staatssecretaris Huizinga van Verkeer en Waterstaat binnenkort met een Aanpak multimodale reisinformatie.

Winnaars
Een deskundige jury onder leiding van de directeur van 9292, Gert Staal, heeft de ingezonden (web)applicaties beoordeeld op innovatieve aspecten, user interface en de manier van programmeren. Hieruit zijn drie winnende inzendingen gekozen.

Juryvoorzitter Gert Staal (directeur 9292) heeft de prijzen samen met de staatssecretaris tijdens de bijeenkomst op De Haagse Hogeschool uitgereikt aan:

  • Nummer 1, Herman Banken, 16-jarige gymnasiast uit Woerden. Zijn applicatie voor iPhone viel op door de bedieningseenvoud en fraaie vormgeving.
  • Nummer 2, student Robin Speijer werd tweede, ook met een iPhone applicatie inclusief GPS.
  • Nummer 3, Sernin van de Krol, leverde een Windows Mobile C # applicatie op. 

Een eervolle vermelding was er voor het team Jorn Cruijsen en Elan van der Mijn, die zich weliswaar niet aan de opdracht hielden maar wiens inzending – een soort backoffice - van grote waarde is voor een vervolg van de wedstrijd.

Herman Banken heeft een geldbedrag van € 1.500,- gewonnen. Robin Speijer ontving
€ 750,- en Sernin van de Krol incasseerde € 500,- voor zijn inzending.

De winnende inzending is per vandaag zichtbaar op mobiel.9292ov.nl. Een linkje leidt iPhone gebruikers direct naar de winnende applicatie.

De jury bestaat uit drs. Gert H. Staal NPDP (voorzitter jury en directeur 9292), John Schaap (hoofd ontwikkeling 9292), Marnix Bruggeman (ex-Trambestuurder/Journalist/ROVER), Paul Brackel (voorzitter OMI, Open Mobiel Internet/ Senior Adviseur ECP.nl) en Vincent Everts (trendwatcher).

//////

Noot voor de redactie:

Verdere informatie kunt u verkrijgen bij Aarnout Mijling, Communicatie Manager 9292, telefoonnummer 030-2328806, mobiel 06-53394580.

Voor meer informatie over de Aanpak multimodale reisinformatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat kunt u contact opnemen met afdeling woordvoering, persvoorlichter Anne van der Vliet, 070 351 6582, anne.vander.vliet@minvenw.nl

9292
9292 geeft mobiliteitsinformatie voor het reizen per openbaar vervoer.  Via internet, mobiele kanalen en telefoonservice heeft 9292 in 2008 bijna 92 miljoen reisadviezen gegeven. De diensten worden door de klant beoordeeld met een 8. 9292 is bekend om zijn ICT-toepassingen en deur-tot-deur reisinformatie per openbaar vervoer, voor consumenten en zakelijke toepassingen voor o.a. mobiliteitsmanagement.

Nederland Bereikbaar
9292 is partner van Nederland Bereikbaar. De ‘file-sofie’ van het platform Nederland Bereikbaar is dat het doorbreken van mobiliteitsgedrag. Het platform werkt met een grote aanpak van sterke partners en een gezamenlijk gedachtegoed. Ook levert 9292 slimme middelen aan overheden en bedrijfsleven die snel mobiliteitsmanagement-doelstellingen willen realiseren. 9292 bevordert hiermee het bewuster en slimmer reizen. Want 9292 helpt reizigers door het verstrekken van gecombineerde en reëel vergelijkbare reisinformatie om gerichter om te gaan met hun eigen mobiliteit. Multimodale reisinformatie over auto, openbaar vervoer en praktische combinaties leiden in de visie van 9292 tot flexibeler omgaan met tijd en beschikbare ruimte.



Veelgestelde vragen  Contact  Reisadvies per telefoon: 0900-9292 (€ 0,70 p/m max. € 14,-)